BLUE DEEP SHORTS – EP [RECENZJA]

BLUE DEEP SHORTS - PROFILE PICTURE

BLUE DEEP SHORTS to bardzo sympatyczne chłopaki z Warszawy.

Grają ze sobą już od 2005 roku lecz dopiero od 2014 pod obecną nazwą. BLUE DEEP SHORTS jak na dosyć krótki okres egzystencji, ma na swoim koncie kilka ciekawych wyróżnień. Są m.in laureatami konkursu T-mobile-music.pl 2012 oraz finalistami Festiwalu Młodych Talentów 2014, w jury którego zasiedli m.in Katarzyna Nosowska i Piotr Metz.

Na EPkę zatytułowaną od nazwy zespołu BLUE DEEP SHORTS składają się 4 utwory:

1. SHORTS
2. PHONES
3. ONE MAN’S WALK
4. SHOUT

Wszystkie kompozycje są bardzo przyjemne dla ucha. Można w nich usłyszeć sporą inspirację takimi zespołami jak Kings of Leon czy Coldplay. Charakterystyczny wokal, którego właścicielem jest Dariusz Staciwa, oraz delikatne szarpnięcia gitary nadają utworom wyjątkowego klimatu i sprawiają, że BLUE DEEP SHORTS nie zlewa nam się z tysiącami innych zespołów, grających podobną muzykę.

W pierwszy utwór – SHORTS wprowadzają nas bębny, za którymi Franciszek Zgorzałek. Po chwili dołącza bass (Tomasz Miśkiewicz) w towarzystwie gitary (Antoni Zgorzałek). Warte uwagi są tutaj chórki imitujące nieco echo. Ten kawałek jest zdecydowanie naszym ulubionym. Słuchając go przenosimy się gdzieś na zieloną, festiwalową trawkę oddając się pełnemu chilloutowi. A, że sezon już tuż tuż, warto zacząć się nastrajać.

W naszej opinii na szczególną uwagę zasługuje jeszcze trzecia propozycja chłopaków – ONE MAN’S WALK. Tym razem utwór zaczyna się bardzo delikatnie. Wstęp w pierwszej chwili skojarzył nam się ze wstępem do Imagine Johna Lenona. Melodyjna sielanka umilająca czas, trwa prawie przez cały utwór. Prawie, ponieważ pod koniec instrumenty nabierają tempa i zaczynamy bujać się nieco szybciej.

Całość słucha się bardzo przyjemnie i lekko. To zdecydowanie muzyka dla tych, którzy lubią delikatniejsze, ciekawe brzmienia.

8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>