Debiutancki album Oly

fot. Jooanna Cisek

Nextpop Songwriters’ Label prezentuje dwa teledyski, które zapowiadają debiutancki album Oly.

Afterlife oraz The Loneliest Whale On Earth składają się na podwójny singiel promujący debiutancką płytę artystki – Home.

Na płycie Home znajdzie się 13 kompozycji. Piosenki znane z akustycznych wersji, zabrzmią różnorodnymi aranżacjami, opartymi o motoryczną sekcję rytmiczną, w tym wyjątkową perkusję z litego drewna, zabytkowe gitary, małe pianino, starą wiolonczelę, głosy, dźwięki otoczenia, a miejscami również elektronikę.

Na płycie obok zagranicznej gwiazdy – Low Roar’a pojawią się również artyści rodzimi: Kari, Baasch i Milky Wishlake.

Piosenka Afterlife to wyrazisty, dynamiczny utwór, pytający jak wyglądałby nasz ostatni dzień na Ziemi. Partia solowa gitary została zagrana w niecodzienny sposób na jednej nucie i zużyciem starej, wrzosowej fajki.

Utwór The Loneliest Whale On Earth to impresyjnie zaaranżowana, metaforyczna historia wieloryba, który nadawał na innej częstotliwości niż inne wieloryby, przez co nie mógł nawiązać z nimi bliskiego kontaktu. W zmieniających się rytmicznie planach słychać rozmaite przedmioty i odgłosy kojarzące się z tytułowym dla płyty domem.

Wiemy też jak będzie wyglądała okładka albumu. Autorem jest Jędrzej Guzik z kolektywu wooom, który wcześniej zaprojektował również okładki płyt dla Kari, Fismolla i Baascha.

oly.home_Front_2500_RGB

Po takich obiecujących zapowiedziach, z uszami szeroko nadstawionymi czekamy na debiutancki album Oly, którego premiera przewidziana jest już na 8 czerwca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>