Fluctuations EP – kolejna EPka od Oxford Drama [RECENZJA]

Fluctuations_front

Duet z Wrocławia nie spoczywa na laurach. Początkiem 2014 roku wdarł się na polską scenę muzyczną, w kwietniu wydał już swoją debiutancką, 4utowrową EPkę, zatytułowaną Oxford Drama, żeby w lipcu stanąć na scenie jednego z największych festiwali w Polsce – Open’erze. Dziś swoją premierę ma kolejne wydawnictwo, tym razem pod szyldem Brennnessel Records – Fluctuations EP.

Muzykę duetu nadal ciężko klasyfikować. Sami twierdzą, że grają eksperymentalny pop. Doszukać się można mieszanki elektroniki, trip hopu i alternatywy. My osobiście zaszufladkujemy ją w kategorii relaksującej. Każdy utwór serwowany przez Gosię i Marcina jest niesamowicie lekki i przyjemny. Nie zmusza do głębokich analiz, pozwala po prostu odpocząć.

Na najnowszy materiał składają się 3 kawałki, zachowane w konwencji dużego spokoju. Limbo i Hide & Seek nasuwają podobne skojarzenia. Są bardzo klimatyczne, a muzyka – szczególnie w przejściach między wokalem żeńskiej połowy duetu – pozwala się wręcz dotknąć. Żadnemu z utworów nie można odmówić rytmiczności. Ostatni – Tapes – jest zdecydowanie bardziej taneczny, co nie znaczy, że nie bije od niego spokój, który zostanie już chyba charakterystyczną cechą zespołu. Wokal Gosi w każdym utworze leciutko sobie płynie po dźwiękach, jak statek po niewzburzonym morzu. Trudno też ocenić, czy wokal jest tłem dla muzyki, czy na odwrót. Wszystko jest wyważone i świetnie się razem komponuje.

Materiał na EPkę powstawał we Wrocławiu i Łodzi. Ostateczne brzmienie nadał jej Michał Kupicz. Autorem okładki jest Agnieszka Sierzputowska aka Nezkafe.

Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować Oxford Drama świetnego materiału, a Was zachęcić do odsłuchania na Soundcloud’zie Brennnessel Records lub samego zespołu.

A&K

8

One thought on “Fluctuations EP – kolejna EPka od Oxford Drama [RECENZJA]

  1. Rzeczywiście jest to muzyka, którą zdecydowanie można zakwalifikować jako relaksującą. Klimatyczne, lekkie przechodzenie między wokalami pozwala wczuć się w utwór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>