Gaba Kulka – Kraków [RELACJA]

A

Gaba Kulka jest w trakcie trasy koncertowej, promującej najnowszy album „The Escapist„. Koncert w krakowskiej Rotundzie rozpoczął jednak muzyk z zespołu, który ostatnio wydał swój  drugi krążek. Trzy utwory, które nam zaprezentował były w  mocno psychodelicznym klimacie. Takie wprowadzenie nie do końca nam się podobało, ponieważ pozytywne emocje wzbudzone osobą Gaby, zostały na chwilę uśpione. Nie będziemy oceniać Wojtka Traczyka przez pryzmat tego występu. Nie można mu ująć ciepłego i głębokiego wokalu, ale my przyszłyśmy na koncert Gaby i nie spodziewałyśmy się melancholijnych i przedłużających się wstępów. A wstępów nie było końca. Tuż po Wojtku muzycy zeszli ze sceny, a z głośników została puszczona (jak się później okazało) dłuższa opowieść w języku angielskim. Niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć o czym była, ponieważ założyłyśmy, że będzie to jednozdaniowe wprowadzenie do koncertu. Okazało się, że była to kilkuminutowa historia, która mimo to wprowadziła kosmiczny klimat za sprawą muzyki i światła. Później było już tylko lepiej. Koncert rozkręcał się z każdym kolejnym utworem. Naturalnie przodowały kawałki z najnowszego krążka, ale całość dopełniły jeszcze „Niejasności” w zupełnie nowym, fenomenalnym aranżu, cover Petera Gabriela i nowość grana jedynie na koncertach – „Studic„. Z tą ostatnią wiąże się ciekawa historia. Pierwszą zwrotkę Gaba napisała aż 5 lat temu, a drugą całkiem niedawno. Rezultat jest fantastyczny.

b

Słowem podsumowania, początki były trudne i czułyśmy się trochę znudzone. Jednak niezaprzeczalnie genialny wokal Gabrieli, świetna zabawa muzyką, którą czuło się przy każdej piosence, oraz elementy kabaretowe sprawiły, że wyszłyśmy zadowolone i uśmiechnięte od ucha do ucha.

A&K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>