MTV Unplugged Brodka – płyty posłuchamy już w serwisach streamingowych!

unnamed

„MTV Unplugged Brodka” to zapis akustycznego występu Brodki w lubelskim Centrum Spotkania Kultur.

Brodka wyruszyła na trasę MTV Unplugged na wiosnę tego roku.

Od dziś w serwisach streamingowych możemy posłuchać płyty w zaciszu własnego domu. W trakcie występu,  który odbył się 12 kwietnia 2018 r., Brodka zaprezentowała kompozycje z ostatniej płyty „Clashes”, kultowej „Grandy”, EP-ki „LAX”  oraz debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu „Album” z 2004 r. Jeśli nie nie mieliście okazji wybrać się na ten wyjątkowy koncert, 10 grudnia pełny zapis koncertu będzie można obejrzeć w serwisie player.pl. Natomiast tuż po Nowym Roku – 18 stycznia swoją premierę będzie mieć fizyczna forma albumu „MTV Unplugged Brodka”.

Co sama Brodka ma do powiedzenia na temat albumu?
„To jest taka płyta bardziej „fanowska”. Zależało mi, żeby ten materiał był przekrojowy. Momentami było ciężko, bo pewne utwory trzeba było przearanżować tak, żeby pasowały do całej reszty i żeby znaleźć w tym jakiś wspólny klucz chociażby z moją ostatnią płytą. Była to muzycznie intensywna, ciekawa, momentami trudna, praca, ale też bardzo twórcza. Starałam się wybrać utwory, które sama lubię, ale też taki, od którego wszystko się zaczęło, czyli „Ten” .

MTV Unplugged to kultowa seria wystepów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy wykonawcy/zespoły jak:  Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R.  Cieszymy się, że Brodka dołączyła do tego grona!

One thought on “MTV Unplugged Brodka – płyty posłuchamy już w serwisach streamingowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>