Książka „My lunatycy. Rzecz o Republice” trafiła do księgarń

okladka

Premiera książki  „My lunatycy. Rzecz o Republice” autorstwa Anny Sztuczki i Krzysztofa Janiszewskiego.

Książka powstała w wyniku rozmów autorów z fanami Republiki, menadżerami oraz członkami zespołu a także ich rodzinami.

Grzegorza Ciechowskiego, lidera zespołu, wspominają między innymi jego siostra Aleksandra, szwagierka Agnieszka oraz córka Weronika. Premiera książki zbiega się w czasie z rocznicą urodzin Grzegorza Ciechowskiego, która przypada na 29 sierpnia.

Republika to nie tylko jeden z najbardziej popularnych i oryginalnych polskich zespołów muzycznych, ale również kulturalny fenomen, którego siła nie osłabła do dziś. Tuż przed 58. rocznicą urodzin lidera zespołu, Grzegorza Ciechowskiego ukaże się książka „My lunatycy. Rzecz o Republice”. To pierwsza tak obszerna publikacja prezentująca różne oblicza zespołu. Autorzy przeprowadzili kilkadziesiąt wywiadów z członkami Republiki, ich rodzinami, osobami z muzycznego środowiska, a także z fanami grupy. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana zespołu oraz wszystkich, którzy chcieliby raz jeszcze poczuć klimat muzycznych klubów sprzed kilku dekad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>