Obiecujący zespół Wicked Heads [RECENZJA]

okladka1

Wicked Heads to zespół, który trzeba poznać. Tworzą muzykę, której na próżno szukać na polskim rynku. To czyni ich wyjątkowymi. Oprócz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych, basu, piano czy gitary, słychać – i to często na pierwszy planie, rzadziej spotykane banjo czy kazoo. Instrumentalne połączenia pokazują widoczne inspiracje amerykańską muzyką południa. Trójka charyzmatycznych mężczyzn – Jacek Biliński Mariusz Wróblewski i Wojtka Siatkiewicz, akompaniują muzycznie niesamowicie głębokiemu głosowi Kasi Miernik.

WH

Zespół ma na swoim koncie Epkę wydaną w maju br. Składają się na nią cztery utwory Divorcee, Laura, G. Knife i singiel Lullaby, do którego powstał videoclip. Po przesłuchaniu materiału wywiązała się u nas żywa dyskusja. Minialbum jest dwubiegunowy. Piosenka otwierająca i G. Knife są po prostu świetne. To przy nich przenosimy się na Teksańskie pustkowia, czujemy wiatr we włosach i unoszący się kurz w powietrzu. To one oddają ten charakterystyczny dla ameryki południa smaczek,  przeplatany doskonałymi wstawkami. Głos wokalistki jest tutaj tak czysty i tak mocny, że nie można przestać się wsłuchiwać.

Laura i Lullaby natomiast, są do połowy dobre. Reprezentują troszeczkę coś innego, niż zostało zapowiedziane w Divorcee. Lubimy ballady, to o takich piosenkach można mówić, że są piękne i przy nich człowiek zatrzymuje się na chwilę. Jednak tutaj w niektórych momentach – tych bardziej podniosłych – jest za bardzo psychodeliczne. Kasia podnosząc głos jakby od niechcenia, traci te genialną barwę, która towarzyszy jej normalnie.

Zespół pracuje nad materiałem na debiutancki album. Po cichu liczymy.. nie, nie po cichu. Głośno liczymy na to, że Wicked Heads pójdą w stronę amerykańskiego kurzu. Taką płytę warto będzie mieć u siebie na półce.

Wrzucamy singiel Lullaby. Ale gorąco zachęcamy do posłuchania całej Epki tutaj. ( w szczególności 1 i 3 pozycji – sami zobaczycie, o czym mówimy).

A&K

ocena 1

One thought on “Obiecujący zespół Wicked Heads [RECENZJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>