Sentiments trzecim longplay’em Julii Marcell

Sample youtube image.

W tym roku Mikołajki będziemy mogli obejść nieco wcześniej. 6 października odbędzie się premiera trzeciego już albumu (wyłączając EPkę, którą artystka wydała dzięki swoim fanom) Julii Marcell. Wydawcą ostatniego dzieła – June –  jest Mystic Production. Współpraca najwyraźniej przebiegła pomyślnie, bo za tegoroczne wydanie odpowiada również ta sama wytwórnia.  Nic dziwnego, bo owoc powstały w 2011 roku, spotkał się z ogromną aprobatą krytyków jak i samych słuchaczy. Posypały się nagrody i wyróżnienia – Paszport Polityki, czy 7 nominacji do Fryderyków. Koncertowanie z Julką napędzało coraz większy apetyt na nowy krążek. I oto jest.

Z materiałów promocyjnych dowiadujemy się, że nowy album Julii Marcell to bardzo osobista, najciemniejsza w jej dotychczasowym dorobku opowieść. Jest to również płyta o zupełnie nowym brzmieniu. Nagrana na żywo w Berlinie, wyprodukowana przez Julię i Thomasa Fietza, łączy świeżość i energię koncertowego składu, z bardzo przemyślanymi, zredukowanymi aranżacjami. Wiele różnych barw i emocji spotyka się na płycie, zaś w centrum wszystkiego jest głos i teksty – czasem bajkowe i abstrakcyjne, czasem bardzo bezpośrednie, niepokojące historie, przez które przewijają się postaci ze wspomnień, marzeń, te wymyślone i te z krwi i kości. To płyta o dużej rozpiętości emocjonalnej, na której to co bardzo osobiste miesza się z tym wykreowanym.

Tytuł krążka „Sentiments”, oraz okładka, na której widnieje twarz artystki, tylko potwierdzają słowa o tym, jak bardzo jest to osobista płyta. Nie możemy się zatem doczekać, żeby poznać Julię bliżej.

Na końcowy efekt złożyła się praca wielu utalentowanych ludzi. Zespół (Anna„Mandy” Prokopczuk,  Thomsen Slowey Merkel, Thomas Fietz i Sebastian Schmidt) przy nagraniach wspomagał Ingo Krauss i Thomas Stern, natomiast miksem i masteringiem zajął się Doug Henderson. Ponadto na płycie usłyszymy gości takich jak Maya Solovey, Samuel Vance-Law oraz Kristof Hahn.

Przedsmak tego co nas czeka, dostaliśmy już wczoraj. Singiel promujący zatytułowany „Manners”, został nagrany w I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku. Występuje w nim (poza zespołem) kwiat naszej polskiej młodzieży. Teledysk wyreżyserowała sama artystka wraz z Julią Sausen, a za zdjęcia odpowiada Hjono. Co ciekawe, Julię obejrzymy nie za pianinem, a z potężną gitarą basową. Coś czujemy, że ta płyta będzie miała pazur!

A&K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>